Jump to content
!Dark!

[Nowy Plugin] Dodatkowe obrażenia po wypadnięciu z auta

Recommended Posts

Pojawił się na tan moment jedynie na serwerach s6 i s4 plugin, który odpowiada za zadawanie dodatkowych obrażeń graczom, którzy wypadli/wyskoczyli z auta i się turlają - jak wiadomo wypadki są niezdrowe i niebezpieczne 😱

Aktualne działanie pluginu wygląda następująco:

1. Po wypadnięciu lub wyskoczeniu z roach/kanga/quad w skutek czego zaczniemy się turlać, zaczniemy również tracić 10% maksymalnego HP na sekundę (czyli 10 HP/s).
  2. Natychmiast gdy wstaniemy przestajemy otrzymywać te obrażenia.

Skonstruowany przeze mnie plugin mam nadzieje przypadnie wszystkim do gustu. Działanie to ma nieco pomóc w niektórych problemach wywoływanych przez turlanie się. Tutaj nasuwa się pytanie do Was czy iść dalej tym tropem i próbować zadawać większe dmg osobom turlającym się po skałach? Czekam na ewentualne opinie / uwagi / propozycje zmian co do nowego pluginu.

---- Aktualizacja 2021.09.05:

Modyfikacja została gruntownie przebudowana, a także zostało nieco zmodyfikowane jej działanie. Od teraz obecna jest już na każdym serwerze v1 (legacy) i działa następująco, po wypadnięciu z dowolnego auta:

• domyślnie po 2 sekundach zaczynamy tracić po 5 HP co sekundę
  • jednak jeśli wypadniemy na zajętej już działce (z totemem), gdzie jednak sami nie mamy autoryzacji tracimy po 60 HP co sekundę od razu po wypadnięciu, co praktycznie w 100% kończy się [*] na miejscu.

Ma to poczęści ukrócić nieuczciwe praktyki w przejmowaniu wrogich totemów, a jak będzie zobaczymy. Przez kilka dni można będzie pisać jeszcze w tym temacie propozycje zmian tego systemu jak np zastosowanie innych wartości opóźnień/zadawanych obrażeń. Zwiększone obrażenia mogłyby ewentualnie działać na innej zasadzie, np obecności na działce totemu z modu z pułapkami dostępnego na ten moment na serwerze s6.

crash vehicle passenger additional damage per secound

Edited by !Dark!
Aktualizacja
  • Thanks 3

Tylko zostaje kwestia tego, ze jednak traci sie hp od wypadniecia z kangi. Wiec, jezeli ktos bedziesz jezdzil kanga straci hp od wypadku i od turlania sia to bedzie musial isc z bazy po nia(Jezeli zabierze wiekszosc hp wypadku na kandze) Plugin sam w sobie jest dobry.  Moze dodaj np 2sekundy i dopiero niech hp leci w dol

• Thanks 1

Ale to tak czy siak, jak ktoś dobrze wyceluje to taki plugin i tak nie pomoże i nie do końca zniweluje rajdy na ''kangę'' @Filipino ma racje to troche głupie, bo jak ktoś jeździ kangą zaliczy upadek to po pierwsze odejmie i tak hp przez upadek + jeszcze ten plugin, bo nie zdążysz sie podnieść. Jakiś deley po wypadnięciu z pojazdu, by się przydał, chociaż wtedy ta pierwsza opcja, czyli turlanie się, którym mozna zrajdować bazę będzie bez sensu, bo po tych 2sekundach ktoś może być juz w srodku i stawać na nogi.

• Thanks 2

Można dodać takie startowe opóźnienie dmg np. 2 sekundy. Dodatkowo myślałem nad wzięciem pod uwagę jakichś okolicznościami przypominającymi bugowanie podczas, których ilość traconego hp byłaby zwiększana, takich jak np. bezpośrednie stykanie się z dużymi skałami, ale czy na tym nie ucierpieliby jednocześnie normalnie gracze?

Mozna bylo by uwzglednic wysokosc z jakiej wypadlo z pojazdu. I obrazenia bylo by zadawne np z wysokosci niskiej wrecz neutralnej, bo jednak gdy sie zderzymy z,, przeszkoda" wylecimy z pojazdu(kanga quad).

Edited by Filipino

Dodałem opóźnienie 3 sekundy (domyślnie była sekunda), następnie 10 HP spada co sekundę. Naprawiony został również mały bug nakładania się obrażeń.

• Like 2

Jeszcze jakby się dało usprawnić plugin na uniki. Aby ciężej było zdobyć ta umiejętność i aby tak często się nie powtarzalo. Nie może być tak że się tłucze na meteorze typ uNika strzału i zabija mnie. No ok. Ale biegnę do niego ponownie i znów to samo!!!! I tak się to powtarza praktycznie przy każdej strzelaninie! Czasem mam wrażenie ze ludzie są nie do zabicia. (Dużo osób się skarży )

• Like 2

19 minut temu, eN. napisał:

Jeszcze jakby się dało usprawnić plugin na uniki.

@eN. ale to nie temat o tym :P Pracuje nad tym pluginem i już wiem dlaczego tak bardzo często one się powtarzają.. Możliwe że jeszcze dzisiaj powstanie większy temat z tym związany i wszelkie propozycje zmian w tym systemie mile widziane.

A tymczasem czy widzicie jeszcze jakieś inne problemy związane z wprowadzeniem takich dodatkowych obrażeń podczas wypadków? Bardziej niebezpieczna będzie jazda kangą i quadem, ale na ile to utrudni bugowanie.

Jeśli chodzi o te obrażenia to proponowałbym -5hp zamiast -10hp. Jeśli chodzi o uniki to po znerfieniu chyba nic się nie zmieniło, uniki dalej bardzo często się powtarzają.

32 minuty temu, djcrite napisał:

Jeśli chodzi o te obrażenia to proponowałbym -5hp zamiast -10hp. Jeśli chodzi o uniki to po znerfieniu chyba nic się nie zmieniło, uniki dalej bardzo często się powtarzają.

Tylko czy to nie pomoze osoba ktore sie buguja. Wiec moze lepiej z 10 na max7 bo jednak o polowe mniej to moze tylko pomoc tym co lamia regulamin. W dodatku, mozna bylo by dodac Plugin anty-bugowanie autem( wiecej nie napisze bo moze ktos nie wie jak a bym tylko wytlumaczyl). Jednak nie wiem jakby mial wygladac takowy Plugin. Oraz stworzyl grupke testerow ktora by  testowala/mowila co poprawic i dopiero wprowadzic Plugin w zycie.(odbywalo by sie to na serwer testowala, ktory moglby powstac gdyby weszlo to w zycie) 

Edited by Filipino

Nie umiesz się bronić przed pikaniem na kange - twój problem. Są miejsca, które da się zabezpieczyć przed radjowaniem na kange za pomocą itemów będących w grze. Zdarza się, że jedziesz kangą i zblokujesz się nawet na samej kandze spadając z góry na nią. Nawet przy -10hp da się zrajdować na kangę. Wystarczą 4/5 sekund żeby odpowiednio wpaść dlatego uważam, że -10 to za dużo przy przypadkowym spadaniu z kangi. 

• Like 1

Teraz, djcrite napisał:

Nie umiesz się bronić przed pikaniem na kange - twój problem. Są miejsca, które da się zabezpieczyć przed radjowaniem na kange za pomocą itemów będących w grze. Zdarza się, że jedziesz kangą i zblokujesz się nawet na samej kandze spadając z góry na nią. Nawet przy -10hp da się zrajdować na kangę. Wystarczą 4/5 sekund żeby odpowiednio wpaść dlatego uważam, że -10 to za dużo przy przypadkowym spadaniu z kangi. 

Dlatego ten plugin jak dla mnie ma mały sens, bo jadąc dzisiaj kangą spadłem z kangi zjeżdżając z górki i niestety umrałem.

Uważam, że ten plugin jest bez sensu ponieważ używając kangi do normalnej jazdy lub quada jak wiesz łatwo w coś uderzyć i z tego spaść więc przykładowo jadąc przez kule lub obok dużych hangarów jesień gdzie jest pełno rzeczy w które możesz przywalić a jest sporo baz jesteś narażony na utrate itemów i pojazdu. Mi osobiście zdarzyło się to na redzie jechałem po nie równym terenie wyrzuciło mnie z kangi w powietrzu i trafiłem na działke z totemem w krzaku przez co zginąłem i znikł mi loot zanim tam wróciłem ;)

• Thanks 1

14 godzin temu, Tiouever napisał:

używając kangi do normalnej jazdy lub quada jak wiesz łatwo w coś uderzyć i z tego spaść więc przykładowo jadąc przez kule lub obok dużych hangarów jesień gdzie jest pełno rzeczy w które możesz przywalić a jest sporo baz jesteś narażony na utrate itemów i pojazdu. Mi osobiście zdarzyło się to na redzie jechałem po nie równym terenie wyrzuciło mnie z kangi w powietrzu i trafiłem na działke z totemem w krzaku przez co zginąłem

Ok, dzięki za opinię, sprawdzę czy da się na to jeszcze bardziej selektywnie pod tym względem reagować.

Dodam jeszcze ze cos sie stalo i raidblocka przedluza zawsze o minute dodatkowa(nie zwiazane z tym tematem wiem ale juz napisze tu) i chcialem dodac ze ten plugin i tak jest bez sensu bo w praktycznie kazda miejscowke po za magazynem jesien sobie wjedziesz xd uważam, że taki plugin jest zbędny bo jest mało miejsc po za magazynem jesien które sie da zrajdować od kangi w których ludzie się budują. Już wole żeby ktoś mi np wleciał do bazy kangą bo ją źle zabuduje czy coś niż, żeby mnie  zabijało co chwile o wszystko

Edited by Tiouever

Zabezpieczenie "na kangę" zostanie tymczasowo wyłączone, pomyślimy chyba jednak nad zmodyfikowaniem mapy i przynajmniej zabudowaniem większości takich miejsc.

Co do raidblock to na pewno nie jest to odpowiednie miejsce, opisz problem dokładniej w przeznaczonym do tego dziale jeśli faktycznie jest tam coś do poprawienia.

Wiesz Dark ja rozumiem, że są ludzie którzy używają kangi do bugowania perfidnego ale uważam, że jeśli ktoś po prostu ma mało godzin i powiedzmy źle zbuduje baze dajmy na to na x3 bo postawi wysokie betony to uważam, że użycie kangi i walnięcie bazy na 30+c4 takim sposobem nie jest bugowaniem. Raczej korzystaniem z mechaniki gry. Jakby nie patrzeć w hurtworldzie liczy się spryt a raczej twórcy przewidzieli to, że będziesz mógł przejść betonem w baze po prostu. Za błędy się płaci. Ja nie mówię o tym, że ktoś rajduje magazyn jesień od kangi wiedząc, że full zabudowany main tam to 60-70c4 na spokojnie :)

Jeśli chodzi o pomysł zabudowania takich miejsc jest to okej pomysł ale jednak też nie wiem czy dobry bo przykładowo bedziesz chciał zając taki magazyn jesień albo truskawki to ciężko ci będzie bo wtedy te miejscówki będą op zbyt. Wiesz to są miejsca w których masz 1 wejście a takie truskawki możesz zabudować po połowie ścianki w ziemii po przesuwać je na lewo prawo i wtedy robi się problem bo taka miejscówka z 30c4 robi sie nagle na 50 i pomyśl ile osób będzie na to latać xd.

• Do not like it 1

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Similar Content

• By SqzLeem
      Dzień dobry, dziś próbowałem sobie wbić normalnie na s6 ale coś nie pykło i podczas ładowania wywala mi taki błąd: http://prntscr.com/isgu6n
      Na nonsteamie nawet nie mogę nic kliknąć bo wywala mi grę.
      Nagrać filmiku nie mogę bo wywala mi program gdy mam włączoną grę.
      Mody mam wgrane, wersja Steam, windows 10.
    • By BurnRainbow
      Witam, chciałbym zaproponować dodanie do serwera s7.hw69.pl dodanie pluginu na możliwość pominięcia nocy/ automatycznej zmiany nocy na dzień, gdyż to tak trochę bardzo utrudnia grę i własnego nosa praktycznie nie widać a co mówić o jakiejkolwiek grze na bambika lub coś takiego. Pozdrawiam.
    • By SqzLeem
      SIema siema siema ( za kolege temat bo konta nie ma... )

No to na tyle, co robić ??
    • By jacapraca
      WITAM !  na serwerze hurt4u zobaczylem ze gdy zabijam zwierze dropi najpierw 13 sciegna i skora a potem jeszcze moge z niego zebrac 4 sciegna i skore.i czy jest szansa dania pluginu na to wlasnie co napisalem.  albo modyfikowania plikow gry albo serwerowych i czy mozna jeszcze plugin albo jak zmienic w plikach serwerowych albo w plikach gry na drop ze skal zelazo czerwone zielone kamien krzemien drewno itp itd i czarna skore z krolikow z zimy prosze o odp  oczywiscie na ITEMv2 i jeszcze na to zeby itemy nie wypadaly bo potrzebuje tego na moj prywatny serwer do testow PROSZĘ!

• By Hesalin
      Witam!
      Mam taki problem, ponieważ gdy gram sobie normalnie w hurtworlda, nic nie ścina ogolnie jest git. A po około 10 minutach grania, gra sie zacina i pisze " hurtworld.exe " nie opowiada. Ktoś wie jak to naprawić? Byłbym bardzo wdzięczny.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

SURVIVAL: PRZETRWAJ, BUDUJ I DOMINUJ!

Hurtworld to gra, która została zrealizowana w nieco kreskówkowej oprawie graficznej. Zbiera skrajnie pozytywne oceny graczy od początku uruchomienia wczesnego dostępu. Poza nieco kreskówką grafiką świat Hurtworld jest śmiertelnie poważny. To gra, która lubi karać graczy za błędy i pomyłki, zwłaszcza tych, którzy lubują się w zabijaniu bezbronych. Trzonem rozgrywki pozostaje oczywiście walka o przetrwanie - musimy nie tylko uważać na drapieżniki i innych graczy, ale przede wszystkim dbać o podstawowe potrzeby naszej postaci.

Śledź nas w social mediach

ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOK

• Create New...