Jump to content
  • 0
Huczi

inne Nowa mapa

Witam a więc dziś wychodzę do was z inicjatywą nowej mapy do Hurtworlda na itemv1.  

15 members have voted

1. 1. Jakie chcecie zmiany ?

• A więc pierwsza propozycja to zrobienie drobnych edycji obecnej mapy Hurtworld. (Poprawa bugów , zablokowanie miejsc na kangę , itd.)
      2
    • Druga propozycja to znowu drobna zmiana obecnej mapy ale już wraz z nowymi miejscami i co jakiś czas będą dodawane nowe miejsca jako ,,Aktualizacja mapy''
      5
    • Trzecia propozycja lecimy odrazu na głęboką wodę i robimy całkowicie nową mapę zmieniamy biomy , nowe Hangary , nowe miejsca pod budowę , efekty wizualne itd. ( Jedyna rzecz która się nie zmieni to obecne rozstawienie i wielkość biomów). 
      8

Question

Witam a więc dziś wychodzę do was z inicjatywą

nowej mapy do Hurtworlda na itemv1.

1. A więc pierwsza propozycja to zrobienie drobnych edycji obecnej mapy Hurtworld. (Poprawa bugów , zablokowanie miejsc na kangę , itd.)
2. Druga propozycja to znowu drobna zmiana obecnej mapy ale już wraz z nowymi miejscami i co jakiś czas będą dodawane nowe miejsca jako ,,Aktualizacja mapy'' 

3. Trzecia propozycja lecimy odrazu na głęboką wodę i robimy całkowicie nową mapę zmieniamy biomy , nowe Hangary , nowe miejsca pod budowę , efekty wizualne itd. ( Jedyna rzecz która się nie zmieni to obecne rozstawienie i wielkość biomów). 

Oczywiście jak macie jakieś sugestie to piszcie w komentarzach napewno się do nich odniosę a kto wie może najciekawsze pomysły wniosę w 100% do mapy ;)

• Like 3

11 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Radzilbym by osoby ktore umia robic mapy sie tym zajely. Ktore juz mial stycznosc w tego typu,, projektach"

3 godziny temu, staszek2017k napisał:

Z chęcią pomogę 

Radzilbym napisac do wlascicieli serwerow v1wersji steam, bo oni maja swoje autorskie mapki(udostepnienie=oplata) ale przynajmniej bedzie dobrze zrobiona

W dodatku program w ktorym robi sie mape kosztuje okolo 700zl, a nie jak mapa okolo 50-150zl

• Do not like it 1

• 0

Filipino widzę że znasz się tak samo jak większość ludzi :) Twórca gry udostępnił pliki do tworzenia mapek więc twa wypowiedź o programie za 700 zł jest bez sensowna wystarczy mieć kupionego Hurtworlda ;) .  Koszt mapy fakt 100 zł plus minus ale nie jest autorska a mi chodzi o coś co będzie autorskie 

• 0
4 minuty temu, Huczi napisał:

Filipino widzę że znasz się tak samo jak większość ludzi :) Twórca gry udostępnił pliki do tworzenia mapek więc twa wypowiedź o programie za 700 zł jest bez sensowna wystarczy mieć kupionego Hurtworlda ;) .  Koszt mapy fakt 100 zł plus minus ale nie jest autorska a mi chodzi o coś co będzie autorskie 

Moge dac Ci kontakt do osoby ktora sprzedaje mape/robi mape

• 0

znam dużo takich osób więc nie widzę potrzeby jak nie będę dawać sam rady napewno mogę liczyć na ich pomoc ;) 

• Like 1

• 0

Wydaje mi się że nowa mapa to nie jest dobry pomysł... Ale to jest tylko moje indywidualne zdanie . Ja bym nie chciał nowej mapy , wolałbym ulepszenie obecnej i zablokowanie bugów itp.

Edited by KuczyN
  • Like 1

• 0
Godzinę temu, KuczyN napisał:

Wydaje mi się że nowa mapa to nie jest dobry pomysł

Warto by było przedstawić jeszcze jakieś argumenty za i przeciw.

• 0
35 minut temu, !Dark! napisał:

Warto by było przedstawić jeszcze jakieś argumenty za i przeciw.

1. Mapa może nie spodobać się graczom i zniechęcić do dalszych zmian nawet minimalnych przy podstawowej.

2. Myślę, że oryginalna jest bardzo dobrze wyważona i wystarczy kilka poprawek do niej, żeby była idealna, a jak nowa mapa by się miała pojawić to przy współpracy ze społecznością (pytania, ankiety dot. wymagań i chęci zobaczenia czegoś na takowej mapie) - niestety twórcy gry nigdy nie słuchali się community i dalej widzimy jak gra zdycha zamiast mieć solidne V1 to mamy słabe V1 i beznadziejne V2 (a zwłaszcza mapa na nim..)

3. Ludzie przyzwyczaili się do obecnej mapy i na pewno znajdą się przeciwnicy tej zmiany, którzy nie chcą uczyć się od nowa na przykład spawnu skałek (oczywiście wiem, że to można też odwrócić)

• 0
2 godziny temu, LightKasaro napisał:

1. Mapa może nie spodobać się graczom i zniechęcić do dalszych zmian nawet minimalnych przy podstawowej.

2. Myślę, że oryginalna jest bardzo dobrze wyważona i wystarczy kilka poprawek do niej, żeby była idealna, a jak nowa mapa by się miała pojawić to przy współpracy ze społecznością (pytania, ankiety dot. wymagań i chęci zobaczenia czegoś na takowej mapie) - niestety twórcy gry nigdy nie słuchali się community i dalej widzimy jak gra zdycha zamiast mieć solidne V1 to mamy słabe V1 i beznadziejne V2 (a zwłaszcza mapa na nim..)

3. Ludzie przyzwyczaili się do obecnej mapy i na pewno znajdą się przeciwnicy tej zmiany, którzy nie chcą uczyć się od nowa na przykład spawnu skałek (oczywiście wiem, że to można też odwrócić)

Dlaczego twierdzisz, ze mapa v2 jest beznadziejna? Jesteś w ogóle graczem V2, albo kiedykolwiek miałeś okazje zagrać w tę wersję? Według mnie mapa v2 jest dobra(grałem już dobre kilkanascie wipe na v2) i nie było czegoś takiego, ze jest jakas nie dopracowana. Są miejscówki na mainy, bazy na kangę, wmiare ok hangary(w sumie niczym sie nie różnia małe,duże jak na kazdym biomie)

Nowa mapa pod v1 na pewno zainteresuje w jakimś tam razie graczy, którzy monotonnie na niej grają, a tym bardziej kiedy będą nowe miejsca na bazy, które będą mogli odkryć. Sam jestem przeciw całkiem nowej mapy, bo jak dla mnie to nie jest tak szybko do wykonania mapy od 0. Ja osobiście byłbym bardziej za tym, by wprowadzić jakieś zmiany w obecnej np. dodać pare fajnych miejscówek, dodać może jakieś respy surowców(wydaje mi się, ze to jest do wykonania w unity:D), usunąć blokade budowy z wulkanu zima(to też), czy chociażby usunąć miejsca w które można wjechać jedynie kangą, albo po prostu też zmienić układ hangarów.

• 0
W dniu 19.02.2019 o 16:31, Cezary. napisał:

Nowa mapa pod v1 na pewno zainteresuje w jakimś tam razie graczy, którzy monotonnie na niej grają, a tym bardziej kiedy będą nowe miejsca na bazy, które będą mogli odkryć. Sam jestem przeciw całkiem nowej mapy, bo jak dla mnie to nie jest tak szybko do wykonania mapy od 0. Ja osobiście byłbym bardziej za tym, by wprowadzić jakieś zmiany w obecnej np. dodać pare fajnych miejscówek, dodać może jakieś respy surowców(wydaje mi się, ze to jest do wykonania w unity:D), usunąć blokade budowy z wulkanu zima(to też), czy chociażby usunąć miejsca w które można wjechać jedynie kangą, albo po prostu też zmienić układ hangarów.

Dokładnie o to mi chodzi, zmiany do obecnej mapy, a nie robić jakiś młyn z nową mapą, która też odrzuci (przynajmniej mnie) przymusem poznawania wszystkiego od 0. 

Podałeś kilka pomysłów w swojej wypowiedzi, więc też się wypowiem na ten temat co ja bym chciał zobaczyć:

- wykorzystanie napro jako nowy biom z nowymi miejscówkami i hangarami 

- tekstury dróg... (wiadomo chyba o co chodzi)

- zablokowanie/poprawienie gór, na których jest napro i zmienienie ich w miarę łatwy do przejazu teren (na red przy granicy z napro są pofalowania ziemi, które wyglądają jakby ktoś sobie machnął parę razy pędzlem jakieś ostre kształty na kartce papieru i wkleił skan tego jako model...)

- ograniczenie spawnu (najlepiej całkowita blokada budowania w miejscu gdzie bije napro na respie)

- możliwość budowy na drodze (tak jak to było na pierwszych wersjach V1)

Mam nadzieję, że to wszystko jest możliwe i chociaż część moich pomysłów zostanie wykorzystana jeżeli zmiany mapy będą miały mieć miejsce.

W dniu 19.02.2019 o 16:31, Cezary. napisał:

Dlaczego twierdzisz, ze mapa v2 jest beznadziejna? Jesteś w ogóle graczem V2, albo kiedykolwiek miałeś okazje zagrać w tę wersję? Według mnie mapa v2 jest dobra(grałem już dobre kilkanascie wipe na v2) i nie było czegoś takiego, ze jest jakas nie dopracowana. Są miejscówki na mainy, bazy na kangę, wmiare ok hangary(w sumie niczym sie nie różnia małe,duże jak na kazdym biomie)

Jak wyżej wymienię co mi nie podoba się tam:

- hangary wszędzie takie same i na dodatek na tych z "wieżą" na środku bardzo łatwo zdobyć przewagę dostając się wyżej i ciężko z dołu takiej osobie zagrozić

- wydaje mi się, że mapa jest większa niż na V1, a miejsc typ kula, ściana przy zimie jest znacznie mniej

-  wydaje się być większa, a mimo to ciasna... 

- bardzo dużo otwartej przestrzeni bez żadnych dekoracji lub nawet miejsc do schowania się przed wrogiem - walka do ostatniego bandaża wydaje się być ciekawsza niż seryjka na otwartym terenie i po walce...(o tyle co na V1 nie ma bandaży to tam i tak to by nie miało zastosowania, natomiast tu?)